СКОРО ОТКРЫТИЕ! 

г. Киев, 

ул. Ломоносова, 54 

Пн-Пт     09.00-20.00
Сб           10.00-17.00

(095) (096) (066) (073) 

5 275 375 


 

Діагностика аутизму повинна проводитися командою фахівців, що включає в себе психолога, невропатолога, психіатра, психотерапевта, педіатра, логопеда-дефектолога, інших експертів, які мають досвід роботи з дітьми з особливими потребами.

 

Спостереження і огляд дитини з підозрою на аутизм слід проводити в умовах, максимально наближених до його звичного життєвого укладу. Похід в незнайому установу і контакт з новими людьми часто є чинником стресу для аутиста і може спотворити діагностичну картину.

 

В "ПРИМАВЕРІ" створені умови для найбільш комфортного спостереження за дитиною мультидисциплінарною командою фахівців. Протягом діагностичного місячного терміну перебування в міні-групі наші педагоги досліджують поведінку та наявні функціональні навички дитини. 

В основі діагностики аутизму з медичної точки зору лежать критерії міжнародних класифікацій психічних розладів і захворювань МКБ-10 і DSM-4.

Додатковими допоміжними засобами для визначення виду патології є стандартизовані опитування батьків або близьких, а також шкали спостереження, що дозволяють більш точно і якісно оцінити певні поведінкові симптоми.

Діагностичні таблиці і опитувальники містять інформацію про сферу потягів, сферу спілкування, сприйняття, дрібної моторики, інтелектуального розвитку, мови, гри, навичок соціальної взаємодії.

 

 

 

Методи апаратної діагностики аутизму дають інформацію про стан і функціонування мозку, вегетатики, серцево-судинної системи:

 

 • електроенцефалографія - ЕЕГ, дослідження біоелектричної активності мозку і стан його функціональних систем
 • реоенцефалографія - РЕГ (реографія головного мозку), визначення стану судин головного мозку, виявлення порушень мозкового кровотоку
 • ехоенцефалографія - ЕхоЕГ, вимірювання внутрішньочерепного тиску, виявлення новоутворень
 • магнітно-резонансна томографія - МРТ, нерентгенологіческій метод дослідження внутрішніх органів і тканин людини
 • комп'ютерна томографія - КТ, сканування та пошарове зображення структур мозку
 • ультразвукове дослідження - УЗД, діагностика черевної порожнини, поверхнево розташованих органів і судин
 • кардіоінтервалографії (варіаційна пульсометрія), - дослідження стану вегетативної нервової системи
 • електрокардіограма - ЕКГ, дослідження серця, що відображає функціональний стан міокарда.

 

 

 

 

 

Лабораторні дослідження оцінюють стан крові, імунітет, виявляють наявність похідних ртуті та інших важких металів, причини дисбактеріозу. Аутистичні розлади можуть супроводжуватись ураженням кишковика, регулярними болями при впливі опіатів. Тести на харчову непереносимість і алергени допомагають сформувати індивідуальну дієту для дитини. Введення дієти - це вже початок лікування.

 

Діагностика дитячого аутизму до 2-х років життя є найбільш проблематичною. Основні труднощі ранньої діагностики аутизму полягають в наступному:

 

 • Найбільш яскраво картина порушення проявляється після 2,5 років. До цього віку симптоми виражені слабо, в прихованій формі;
 • часто педіатри та дитячі психіатри не знають проблеми, не можуть розгледіти в ранніх симптомах аномалії розвитку;
 • батьки, які помічають "незвичність" своєї дитини, довірившись неспеціалісту і не отримавши адекватного підтвердження, перестають бити на сполох.

 

Таким чином, діагностика аутизму являє собою досить об'ємний і витратний комплекс заходів. Завдання лікаря на даному етапі - визначити оптимальний і достатній обсяг даних для коректної постановки діагнозу аутизм. Надалі необхідні регулярні додаткові огляди для уточнення діагнозу. Частоту і спрямованість таких оглядів регламентує лікуючий лікар.

Аутизм може зустрічатися в поєднанні з іншими розладами, які пов'язані з порушенням функції мозку, такими як вірусні інфекції, порушення обміну речовин, відставання в розумовому розвитку і епілепсія. Важливо розрізняти аутизм і розумові розлади або шизофренію, так як плутанина в діагностуванні може привести до невідповідному і неефективного лікування.

 

Розвиток і формування структур мозку в ранньому віці є найактивнішим. При патології це оптимальний період для втручання і початку корекції. Компенсаторні можливості формується організму дитини великі, і їх слід своєчасно і оперативно задіяти.

 

Розвиток і формування структур мозку в ранньому віці є найактивнішим. При патології це оптимальний період для втручання і початку корекції. Компенсаторні можливості дитячого організму великі, і їх слід своєчасно і оперативно задіяти.

1915cc00385bb300ec79b10066126b00f5c08d00b504e800706fab009720d800